ویژگی بهترین بسته بندی لوازم دیجیتالی

الان909من9.jpg

در عصری که در آن زندگی می کنیم پیشرفت تکنولوژی، بسیار گسترده بوده و هر روز تجربیات و تولیدات جدیدی به آن اضافه می شود. با رشد روز افزون دنیای دیجیتال محصولات و کالاهایی که در این زمینه تولید می شوند نیز افزایش یافته است. لوازم الکترونیکی که با آنها ارتباط داریم که کمتر کسی پیدا میشود با حداقل یکی از آنها سروکار نداشته باشد، شامل: موبایل، لپ تاپ، آیپد و برخی لوازم الکتریکی همانند: تلویزیون، لوازم برقی آشپزخانه، لامپ، مبدل ها و غیره میباشد که در این مقاله بیشتر در مورد لوازم الکترونیکی صحبت می نماییم.

تفاوتی نمی کند که شما چه چیزی را تولید می کنید مسلما یکی از فرآیندهایی که برای فروش محصول بسیار مهم است، توجه به بسته بندی کالای شما می باشد به عبارت دیگر می توان گفت بسته بندی نه تنها از محصول شما در برابر فشار، ضربه و آسیب های خارجی دیگر جلوگیری می کند بلکه یکی از عوامل حیاتی و مهمی می باشد که در بازرایابی و فروش تاثیرگذار است.

طراحی بسته بندی لوازم الکتریکی

بسته بندی لوازم الکترونیکی می بایست مقاوم بوده و در جعبه و کارتن تایید شده قرار داده شوند چرا که این محصولات اگر تحت آسیب های خارجی مثل: فشار، ضربه و غیره قرار بگیرند دچار اختلال در کارایی شده و کارکرد خود را از دست می دهند و میزان مرجوعی در فروشگاه ها و تعداد مراجعه کنندگان به گارانتی را افزایش می دهد و به همین دلیل حساسیت های فراوانی در بسته بندی های آنان وجود دارد.

بسته بندی برای انواع محصولات مختلف می تواند مدل و طراحی خاصی انجام پذیرد. محصولاتی همانند لوازم الکترونیکی نیز با توجه به حساسیت هایی که در برابر آسیب های خارجی دارند می بایست جعبه و بسته بندی آنها دارای مقاومت بالایی باشد تا بتواند کالا را سالم و عاری از هرگونه آسیب دیدگی به دست مصرف کننده برساند و در بیشتر مواقع در بسته بندی های کارتنی و مقوایی از منقسم یا همان نگهدارنده استفاده می شود.

جعبه مقوایی لوازم دیجیتالی

جعبه های مقوایی که برای انواع محصولات دیجیتالی همانند هدست، هنزفری های بلوتوثی، هدفون و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. در تولید این جعبه ها معمولا گرماژی میان 400_270 به کار میرود تا هم مقاومت خوبی به جعبه بدهد و هم چاپی که بر روی مقوا درج می شود از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

جعبه کارتن لوازم الکترونیکی

برای لوازم الکتریکی و برقی حساس تر و آسیب پذیرتر، معمولا از جعبه های کارتنی برای بسته بندی استفاده می کنند. هم چنین اگر لوازم برقی که قرار است درون محصول قرار بگیرد از وزن سنگین تری برخوردار باشد بهتر است با توجه به ویژگی آن از کارتن سه لایه استفاده نمود.

این کارتن ها در دو نوع چاپ فلکسو و افست تولید می گردند که اکثرا برای نوع صادراتی آنها بسته بندی های لمینتی که نتیجه چاپ افست می باشند تولید می شوند.

جعبه هاردباکس لوازم الکتریکی

در بعضی موارد هم از هارد باکس ها یا همان جعبه سخت برای بسته بندی های لوازم الکترونیکی استفاده می شود زیرا این پک ها با مقاومت بالایی که دارند گزینه خوبی برای نگهداری هرچه بهتر محصول می باشد.

فرآیند تولید هاردباکس همانند جعبه های کارتنی میباشد اما با اندکی تفاوت! فرقی که هارد باکس ها با سایر بسته بندی های کارتنی دارند در نحوه چسب کاری آن است. در قسمت چسب کاری در هارد باکس ها به نیروی انسانی نیاز است و این کار با دست انجام می گیرد. هم چنین جنس ورقی که برای هارد باکس ها استفاده می شود نسبت به جعبه های مقوایی دارای فشردگی زیادی بوده و در بعضی موارد هم از الیاف چوبی استفاده می شود. این جعبه ها مقاومت بسیار بالایی دارند به گونه ای که با فشار وارده از طریق دست به راحتی خم نمی شوند و در بعضی موارد اصلا خم نمی شوند و این بستگی به مواد اولیه آن است. به همین علت دیده شده برای محصولاتی همچون گوشی های تلفن همراه استفاده می گردند.

هارد باکس ها به دلیل نوع فرآیندی که در تولیدشان اعمال می گردد، ماندگاری بالایی داشته و به راحتی خراب نمی شوند به همین دلیل این نوع بسته بندی می تواند یکی از مناسب ترین مواردی باشند که برای بازاریابی و فروش کالاهای شما تولید شوند.

 

چاپ روی کارتن و بسته بندی لوازم برقی

یب6456.jpg

 

متاسفانه با توجه به نوساناتی که در بازار شاهد آن هستیم، قیمت لوازم الکترونیکی به صورت لحظه ای در حال تغییر است به همین علت کم کاری در استفاده از متریال مرغوب در تولید بسته بندی آنها باعث ضررهای مالی می گردد.

یکی از مزایای اینگونه بسته بندی ها به دلیل مقاومت و شکل ظاهری بسیار جذابی است که میتوان بر رویشان درج کرد. این بسته بندی ها معمولا برای لوازمی همچون : تلفن های همراه، جواهرات و زیور آلات قیمتی استفاده میگردد. چاپی که روی اینگونه بسته بندی ها قابل درج است چاپ افست می باشد. چاپ افست به دلیل نداشتن محدودیت در رنگ و طرح، میتواند جذابیت و زیبایی جعبه را دو چندان کند.

انواع بسته بندی های دیگری نیز وجود دارند که هارد باکس نیستند ولی از مقاومت خوبی برخوردارند که برای کالاهایی همانند: موس و کیبورد کامپیوتر، هنزفری، اسپیکرهای بلوتوثی و غیره استفاده می گردد. این پک ها معمولا جعبه های مقوایی با گرماژهای بالا و یا جعبه های کارتنی با لایه های مقاوم می باشند.

نحوه سفارش و استعلام قیمت

نحوه سفارش بسته بندی های لوازم الکترونیکی که یکی از پر کاربردترین آنها هاردباکس می باشد به داشتن ابعاد، طراحی، نوع چاپ، تیراژ و دیگر عوامل بستگی دارد شما با در اختیار گذاشتن چنین اطلاعاتی به کارتن سازی موردنظر میتوانید مناسب ترین پک را طبق خواسته خود تحویل بگیرید.

تولید هارد باکس نسبت به سایر جعبه های مقوایی و کارتنی دیگر از قیمت بالاتری برخوردار است. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که با سفارش در تیراژ بالا هزینه تمام شده ای که پرداخت می کنید کمتر خواهد بود.

منبع: تکنا