سئو

سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که کلمات معادلی چون SEO یا "بهینه سازی موتور جستجو" دارد که همگی آنها به یک معنی می باشند و می توان آن را بصورت زیر تعریف نمود:

سئو به معنی بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو می باشد. سئو (بهينه‌سازي موتور جستجو) به معناي فريب و يا دستکاري موتور‌هاي جستجو با روش‌هاي غيراخلاقي نيست. آن‌ها براي کمک کردن به بهبود رويت و ارتباط وب سايت‌ها در نتايج جستجوي طبيعي با هدف رسيدن به رتبه‌بندي بالا، ايجاد شده‌اند. سئو را مي‌توان مجموعه‌اي از روش‌ها براي تغيير استراتژيک وب سايت‌ها دانست. اين فرآيند به بيان مهمترين عوامل مرتبط صفحه و افزايش اهميت آن در صفحه نتايج جستجو، مي‌پردازد.

آنچه شما واقعاً به آن احتیاج دارید، درک کاملی از آنچه مردم هنگام جستجو می خواهند ـ و یا اینکه چرا آن را می خواهند و به آن احتیاج دارندـ اگر مایل به بقا و سرمایه گذاری در کسب و کارتان هستید ما در NewNet شما را پشتیبانی خواهیم کرد تا با جست و جوی ارگانیک که یکی از سودمندترین کانالهای بازاریابی است، به آنچه نیاز کسب و کارتان است دست پیدا کنید.

 image039 سئو

اهداف سئو چیست ؟

هدف سئو کمک به وب سايت‌ها در بدست آوردن محل بالا در نتايج جستجوي طبيعي و افزايش ارتباط بين صفحات و کلمات کليدي وارد شده توسط کاربران است. بعد از اينکه سئو براي بهبود رتبه‌بندي سايت‌ها در نتايج جستجوي طبيعي کار خود را شروع کرد، اين فرآيند نيازمند دانش و زمان براي پياده‌سازي روش‌هاي خود شد. زمان، بزرگترين سرمايه‌گذاري اوليه براي بهينه شدن سايت و يا يک صفحه است.

بطور کلی اهداف سئو را می توان بصورت زیر خلاصه نمود:

  • در بازدید وب سایت تاثیر بسزایی دارد.

  • باعث ایجاد برند می شود.

  • باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد.

  • باعث شده وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شود.

  • باعث افزایش فروش محصولات خواهد شد.

  • بهترین ابزار برای تبلیغات است.

برای اینکه وب سایت در موتورهای جستجوگر رتبه مناسبی داشته باشد باید به موارد زیر توجه کرد:

بایستی بدانید چگونه کلمات کلیدی به روش های مختلف واکنش نشان می دهد. پنل های دانش Google که اصول اولیه تجارت را نشان می دهد، مانند محل، شماره تلفن، رتبه بندی و... که این موضوع باعث اعتماد به برند شما می شود. یکی دیگر از ویژگی های جستجو این است که مطالب بطور مستقیم و مطابق با نتایج مورد نظر باشد. سئو را در بسترهای مختلف اعمال کنید، بهینه سازی قسمت های مختلف نتایج جستجو می توانید روش های سئو را در هر بستر دیگری که مخاطب بخواهد جست و جو کند، اعمال کنید و تا حد امکان قابل مشاهده باشید. توجه داشته باشید برای افراد بهینه سازی کنید نه برای موتورهای جستجو. وقتی افراد را در مرکز استراتژی های محتوای خود قرار دهید، طبیعتاً در موتورهای جستجو موفق تر خواهید بود.

چگونه بدانیم مردم چه می خواهند؟ چگونه می دانیم افراد چگونه جستجو می کنند؟

بسیاری از مردم برای شکایات، از رسانه های مجازی استفاده می کنند، شما می توانید از آن به نفع خود استفاده کنید. شاید این شکایات و مشکلات مربوط به خدمات مشتری باشد که شما هر یک از آنها را می توانید به محتوا تبدیل کنید.

ما در NewNet برای سودهای متقابل، زمان زیادی را صرف تجارت تاکتیک ها و ایده های سئو می کنیم و این یکی از مزیت های مجموعه NewNet است.

5 مورد وجود دارد که هر استراتژیست، SEO به آن نیازمند است:

1ـ نقشه ذهن: نقشه ذهن مکانی برای ایجاد استراتژی SEO سایت شما از پایین به بالاست. نقشه ذهن به سادگی از مجموعه ای از شاخه ها است که معمولاً از مرکز خارج شده و از طبقه های کلی به گروه های خاص تر حرکت می کند و به مراتب ایده ها گرانتر می شود.

نقشه ذهن به شما کمک می کند تا در مورد طرح خود فکر کنید. در واقع ابزاری است که به شما کمک می کند تفکر خود را به روشی تصور کنید که ایده هایتان را ترکیب و درک آن را آسان تر می کند. آنها به کاهش بارهایی که استراتژی شما بر حافظه کاری شما تحمیل می کند کمک می کنند تا بتوانید روی تفکر و طوفان مغزی تمرکز کنید.

استفاده از نقشه ذهن به شما این امکان را می دهد که همه چیز را بطور همزمان مشاهده کنید و در ساختاری که به روشی شبیه شبکه کار می کند این امکان را به مغز شما می دهد که به طور واقعی کار کند. پیشنهاد تیم کاری ما به شما این است هنگام تدوین استراتژی سئو خود حتماً به این موضوع دقت کنید.

2ـ نمایندگی بصری: زمانیکه استراتژی شما روشن تر و مشخص تر شد به چیزی عمیق تر و حرفه ای تر از نقشه ذهن نیاز خواهید داشت. بایستی همه چیز واضح باشد و روشن شود کدام وظیفه به چه کسی محول شده است. کدام کارها از اول دنبال می شوند و توسط چه کسی، کدام کارها در حال تکرار، برنامه ریزی و در حال انجام و اتمام هستند.

3ـ درک شرکت: شما باید بدانید برای بدست آوردن بالاترین ارزش و رتبه جستجوگرها از چه نقاط قوتی می توانید بهره ببرید و چه راه کارهایی به شما کمک می کند.

مهمترین عواملی که در تدوین استراتژی SEO سایت شرکت بایستی در نظر داشته باشید به شرح زیر است:

1ـ پیشنهاد فروش بی نظیر محصول چیست؟  2ـ دید شرکت چیست؟  3ـ این شرکت در حال حاضر واقعاً صدمه دیده است؟   4ـ درک مخاطب از بازاریابی، فروش بالا و... چگونه امکان پذیر است؟ سطح دانش (به این معنی که آیا شما با افرادی صحبت می کنید که همه چیز را در ارتباط با موضوع خود می دانند و یا به جست و جوی مطالب مقدماتی می پردازند. آنها چقدر به صنعت و تجارت شما نزدیک هستند؟ یعنی علاقه مند هستند در مورد تجارت و کسب و کار شما مطالعه کنند یا بطور کلی جزء مشاغل مشابه شما هستند؟

5ـ اهداف دقیق برای اینکه هدف مفید واقع شود بایستی دقیق باشد. ما در NewNet به شما کمک خواهیم کرد اهدافی را تعیین کنید که محدودیت زمانی و تاثیرگذاری بالا داشته باشد.

نتیجه: تقریباً هر استراتژی  SEOمی تواند از این 5 عنصر بهره ببرد، آنها را در چهارچوب مناسب خود بسازید و به بخشی از روش انجام کار تبدیل کنید تا به موفقیت دست یابید.

*کلید واژه ها، تبدیل، تجربه کاربر، بهینه سازی موتور جستجو ؛ همه این کلمات و اصطلاحات چه ارتباطی با یکدیگر دارند؟

همه آنها به نحوه جذب و تبدیل مخاطبان هدف مرتبط می شوند.

ما در NewNet با شیوه بازاریابی دیجیتال قوی، به شناسایی خصوصیات خاص مشتریان ایده آل شما می پردازیم و به شما تا رسیدن به هدفتان یاری می رسانیم. شما هر چه بیشتر درباره مخاطب خود آگاهی داشته باشید تلاش های دیجیتال مارکتینگ شما قدرتمندتر خواهد شد.

 image041 سئو

بهبود رتبه الکسا و پایین آوردن بانس ریت:

در اینجا سعی کردیم بطور خلاصه 17 عمل برای کاهش Bouncerate را بیان کنیم. کاهش بانس ریت در واقع یکی از اساسی ترین و مهمترین دغدغه های مدیران سایت بشمار می رود. بررسی عواملی که ذکر می شود در کاهش میزان بانس ریت به شما کمک کند:

1ـ بالا بردن سرعت سایت: مهمترین فاکتور در میزان نرخ پرش که از اهمیت بالایی برخوردار است، سرعت لود صفحات سایت می باشد. بهبود بخشیدن به سرعت لود سایت باعث بهبود و کاهش بانس ریت می شود. همچنین بهبود تجربه کاربری و افزایش رتبه سایت در گوگل را به همراه دارد.

2ـ بهبود تجربه کاربردی: دومین مورد هم در میزان کاهش بانس ریت بهبود بخشیدن به تجربه کاربردی است. شما بعنوان مدیر سایت سعی بر آن داشته باشید از بهم ریختگی سایت جلوگیری کنید تا با بخشیدن حس خوب به کاربران، باعث تجربه کاربردی مناسب در سایت خود گردید.

3ـ افراط در تبلیغات: تبلیغات بایستی هوشمندانه باشد. هر چه تبلیغ در مکان مناسب خود قرار بگیرد جدا از بحث اثر بخشی می تواند باعث کاهش بانس ریت سایت شما شود. دقت داشته باشید تبلیغات متناسب با موضوع و محتوای سایت انتخاب و اعمال شود.

4ـ لینک سازی صحیح داخلی: بطور خلاصه اگر لینک سازی اصولی انجام شده باشد و در جای مناسب قرار گرفته باشد می تواند قریب به 10 الی 15% باعث کاهش بانس ریت سایت شود.

5ـ بهبود منو سایت: سعی کنید منوی سایت را جدی بگیرید و قبل از ایجاد هر لینک به خوبی فکر کنید. زیرا ایجاد لینک های زیاد حتی میتواند بر روی سئو سایتتان تاثیر منفی بگذارد. چون در هر صفحه تعدادی لینک تکراری لود می شود.

6ـ درج عنوان مناسب: عنوان بایستی متناسب با متنی که نوشته اید باشد و به صورتی باشد که کاربران براحتی با خواندن آن به مفهوم و ماهیت کلی مقاله شما پی ببرند.

7ـ تولید محتوای با کیفیت و مناسب: یکی از دغدغه برانگیزترین کارها برای مدیران تولید محتوای با کیفیت است که تاثیر بسیار زیادی بر روی کاهش بانس ریت می گذارد. بطور خلاصه محتوایی با کیفیت پائین، محتوایی کپی شده، محتوای نامناسب و بی ربط به موضوع به مراتب تاثیر منفی دارند و باعث افزایش بانس ریت می شوند.

مقالات وب سایت را حتما در زمینه شغلی خود ایجاد نمایید. شما با مشتریان خود در تماس هستید و نیازهای آنان را می شناسید. پس برای رفع این نیازها مقالاتی را ایجاد نمایید. ایجاد مقالات مفید برای کاربران به برند شدن شما منجر خواهد شد. زیرا آنان وب سایتی را می یابند که شما به تمامی نیازهای ایشان در زمینه شغلی شما پاسخ داده اید.

8ـ بهبود طراحی وب سایت: طراحی وب سایتی که جذاب و جذب کننده باشد، کار بسیار مهم و سختی است. این امر اهمیت بالایی در نرخ پرش دارد. طبیعتاً هر چه سایت زیباتر و نحوه چیدمان و قراردادن هر المان در جای مناسب خود بطوریکه دسترسی راحت تر، ساده تر و آسان تر صورت گیرد، می تواند تاثیر بسزایی در کاهش بانس ریت بگذارد.

9ـ نحوه ورود کاربران به سایت: نحوه ورود کاربران به دو صورت مستقیم، و از سمت موتورهای جستجو صورت می گیرد. طبیعتاً در نحوه ورود مستقیم کاربرانی جامعه هدف ما را تشکیل می دهند که از قبل، با وب سایت ما آشنا بوده اند این نوع کاربران بدنبال مطالب جدید یا موضوع خاصی هستند. و در حالت دوم از طریق موتورهای جستجو کاربرانی که با نیاز خاصی وارد گوگل شده و از طریق نتایج که از سمت گوگل به کاربر نشان داده می شود وارد سایت ما می شوند.

10ـ دسترسی راحت به جست و جوی داخلی:

در دستور العمل Intext شما به راحتی قادر خواهید بود عبارت مورد نظر خود را در محتوای صفحات و یا در قسمت URL و یا در قسمت تایتل (عنوان) و یا هر قسمت دیگری جستجو نمایید، این اپراتور می­تواند به نحوه­ی سرچ نمودن شما کمکهای زیادی نماید. مهم­ترین مزیتی که این دستورالعمل نسبت به دیگر دستورهای جستجوی گوگل برای افراد می­تواند داشته باشد هنگامی است که فرد تصمیم می­گیرد رد پاهایی از سئو داخلی و نحوه ی طبقه بندی گوگل در همان خصوص را مشاهده نماید.

11ـ ایجاد نسخه موبایلی وب سایت: تاثیر بسیار مثبتی بر رنک وب سایت در موتورهای جستجو خواهد داشت. زیرا که کاربران بسیاری از موبایل و تبلت برای جستجوی وب استفاده می­نمایند و نمایش درست و مناسب سایت در موبایل و تبلت باعث می­شود تا کاربر با ابزارهای موبایلی مدت زمان بیشتری در سایت بماند و همین مسئله تاثیر بسیار مثبتی در رنک سایت خواهد داشت.

12ـ استفاده از اسنیپت ها(rich snippets and structured data)  باعث بالا رفتن خوانایی سایت در موتورهای جستجو می­گردد. در صورتی­که از rich snippets و structured data استفاده نموده­اید می­توانید آن را درGoogle help google structurad data testing tool بررسی نمایید. فقط کافی است آدرس صفحه مورد نظر خود را در این سایت وارد نموده تا اسنیپت های بکار رفته در این صفحه را به شما نمایش دهد.

13ـ بک لینک سازی: ایجاد لینک از سایت­های دیگر کاری است که می­بایست پیوسته انجام گردد. در حقیقت بک لینک سازی خطرناک­ترین بخش از سئو و بهینه سازی سایت می­باشد که می­بایست با دقت انجام گردد. می­توانید برای ایجاد بک لینک به سایت خود از فرم ها، انجمن­ها، وبلاگ­ها استفاده نمایید. چند نکته در ایجاد بک لینک به سایت:

  • بر روی کلمه کلیدی خاصی تمرکز ننمایید.

  • برای لینک دادن به صفحات وب سایت از کلمات کلیدی مختلف استفاده نمائید.

  • از نام برند خود برای لینک دادن به وب سایت استفاده نمائید.

سعی نمائید حتماً سایت خود را در یک سیکل زمانی مشخص به روز نمائید. به عنوان مثال هفته ای یکبار در سایت مقالات جدید و اخبار مرتبط به زمینه شغلی خود بارگذاری نمائید. کیفیت مقالات و صفحات وب سایت شما بسیار مهم است و تاثیر بسیاری در رنک وب سایت شما در موتورهای جستجو خواهد گذاشت.

14ـ میزان و حجم مطالب صفحات وب سایت: هرچه مطالب سایت شما عمیق تر باشد و موضع مورد نظر را بیشتر تحت پوشش دهد، تاثیر مثبت تری خواهد داشت. سعی نمائید حداقل 10 سطر متن برای صفحات وب سایت خود داشته باشید و جنبه های مختلف موضوع را به صورت کامل بررسی نمائید. بررسی جنبه های مختلف موضوع باعث شده تا نیاز کاربر تنها با خواندن مقاله شما برطرف شود. هرچه مقالات شما جامع تر و کامل تر باشد، تاثیر بیشتری در سئو سایت شما خواهد داشت.

15ـ کلمات کلیدی: یکی از مهمترین کارهایی که برای کار سئو می­بایست انجام داد، یافتن کلمات کلیدی مرتبط به وب سایت می­باشد که می­بایست توسط سئوکار انجام گردد و برای عنوان صفحات وب سایت و همچنین تولید محتوا برای وب سایت به کار برده شود. کافیست کلمات کلیدی مرتبط با فعالیت خود را بیابید و به این ترتیب از آن استفاده کنید. اگرچه ممکن است نتايج بهينه‌سازي جستجو به سرعت ديده نشود ولي در دراز مدت مزاياي سئو باعث افزايش رتبه‌بندي سايت و افزايش بازديدکنندگان است. براي وب سايت‌ها خيلي مهم است که در صفحه اول نتايج جستجو گوگل به خصوص جزو سه تا نتيجه طبيعي اول که 58.4 درصد کليک‌ها را شامل مي‌شود، قرار گيرند.

16ـ میزان استفاده از کلمات کلیدی: لازم نیست از کلمه یا کلمات کلیدی خود در صفحه بسیار استفاده نمائید و صفحه خود را پر از کلمه کلیدی نمائید. متن موردنظر باید برای کاربر نوشته شود نه موتورهای جستجو. استفاده یک بار هم برای یک صفحه کافی است و مهم آن است که مقالات و صفحات سایت شما حس خوبی در کاربر ایجاد نماید. در صورتی که کاربر وارد صفحه­ای شود و صفحه پاسخ گویی جستجوی انجام شده کاربر نباشد، کاربر در صفحه مورد نظر باقی نمی­ماند و این به ضرر وب­سایت می­باشد. بنابراین مسئله ارائه اطلاعات مفید و مورد نیاز به کاربر می­باشد.

 image043 سئو

 

17ـ استفاده از شبکه های اجتماعی در سئو:

1ـ سعی نمائید هر چند روز ارسال جدیدی بر روی صفحه خود داشته باشید.

2ـ مشتریان خود را ترغیب نمائید تا صفحه شبکه اجتماعی شما را لایک نمایند.

3ـ با منابع کاری خود از طریق شبکه اجتماعی متصل شده و از طریق صفحه خود فعالیت نمائید.

4ـ اخبار مهم و مقالات جدید را بر روی شبکه های اجتماعی خود بارگذاری نمائید.

به طور مکرر بالا بردن سئو از طریق رعایت موارد زیر امکان پذیر می­باشد:

1ـ سئو و بهینه سازی وب سایت (نمایش وب سایت صفحه اول گوگل برای عبارات کلیدی مرتبط به زمینه فعالیت وب سایت)

2ـ تبلیغات کلیکی نظر گوگل ادوردز (مهمترین آن تبلیغات کلیلی گوگل ادوردز می­باشد که با پرداخت مبلغ به گوگل سایت شما برای عبارات کلیدی مورد نظر، صفحه اول گوگل نمایش داده می­شود).

3ـ شبکه­های اجتماعی نظیر اینستاگرام، لینکدین و... (فعالیت و انجام تبلیغات در شبکه­های اجتماعی)

4ـ بازاریابی محتوایی (تولید محتوای باکیفیت و مورد نیاز کاربران وب سایت و مشتریان شما)

5ـ تبلیغات اینترنتی (تبلیغات در سایت­ها و اپ­های پر بازدید و مرتبط)

6ـ خبرنامه و ایمیل تبلیغاتی (ارسال ایمیل تبلیغاتی)

 

در NewNet با چهار پکیج اقتصادی، برنزی، نقره ای، طلایی به شرح ذیل در خدمت شما مشتری گرامی می باشیم:

 image045 سئو