چاپ و رایت (CD,Mini CD) , (DVD5,DVD9)

 

چاپ سی دی و دی وی دی  به دو صورت چاپ سیلک و افست انجام می گیرد.

I) چاپ سیلک (رنگ های تفکیکی)(از 1 تا 8 برگ) + تن پلات سفید

II) چاپ افست (تصویری)(CMYK) + سفید انجام می پذیرد.

رایت به دو صورت دوپلی کیتوری(دیجیتال)و استمپری انجام می پذیرد.

الف) چاپ دیجیتال روی CD , DVD :

در این نوع چاپ دیسک های استفاده شده CD  یا DVD پرینتیبل بوده که مستقیما از کارخانه های معتبر تهیه و با دستگاهای تمام اتوماتیک کپی تراکس چاپی 8 رنگ معادل 4800dpi را فراهم مینماید.

از مزیت های این این نوع چاپ تولید در هر تیراژ میباشد ,  تحویل سفارش به روز است.

ب)استمپر با چاپ افست:

تولید به شیوه استمپری اورجینال نقره ای میباشد. در این شیوه CD , DVD به سفارش مشتری با اتوماسیون تولید میگردد. که ابتدا یک قالب آلمینیومی از محتوی ساخته شده در هنگام تولید دابلیکیت میشود.این بدان معناست که CD , DVD بدون دخالت نیروی انسانی هنگام تولید رایت شده و چاپ افست یا سیلک روی CD , DVD اجرا میشود. کیفیت چاپ CD , DVD از جنبه رایت و ظاهر نقره ای بودن (اورجینال)باعث شده این شیوه در اولویت قرار بگیرد. اما از نظر هزینه ای به جهت تولید قالب و فیلم موزیک این شیوه برای تیراژهای بالای پنج هزار عدد پیشنهاد میشود.

برخی از دلایل پایین بودن بودن قیمت:

ممکن است در برخی از مراکز چاپ قیمت تولید CD , DVD خیلی کمتر حتی پایین تر از قیمت CD , DVD خام باشد. لازم به ذکر است که به چند فاکتور اساسی توجه گردد:

I)کیفیت CD: CD استفاده شده ممکن است به صورت دستی پرینتیبل شده باشد و به دلیل همسان نبودن ماده روی سی دی کیفیت چاپ کمتر شده و مشکلاتی هنگام استفاده از این نوع CD , DVD رام های 40x ایجاد نماید.

II)   سی دی و دی وی دی استفاده شده ممکن است درجه 2 و 3 باشد که تعداد سوخت و پرتی بیشتر میشود میگردد.

III)چاپ روی CD , DVD با پرینتر معمولی 4 رنگ که وضوح کمتری نسبت به 8 رنگ دارند میتواند یکی از دلایل کاهش قیمت باشد.

IV)زمان تحویل کار میتواند یکی از عوامل تغییر قیمت باشد.

دنیای نو ارائه دهنده خدمات چاپ و رایت cd و dvd دنیای نو ارائه دهنده خدمات چاپ و رایت cd و dvdدنیای نو ارائه دهنده خدمات چاپ و رایت cd و dvd

  دنیای نو ارائه دهنده خدمات چاپ و رایت cd و dvd   دنیای نو ارائه دهنده خدمات چاپ و رایت cd و dvd      دنیای نو ارائه دهنده خدمات چاپ و رایت cd و dvd

 

 

 جهت اطلاع از لیست قیمت چاپ و رایت (CD,Mini CD) , (DVD5,DVD9) با مجموعه طراحی ، چاپ و تبلیغات دنیای نو تماس بگیرید.