تاثیرات رپورتاژ آگهی در برند سازی

تا به حال بسیار پیش آمده است که در اخبار تلویزیونی، گزارش های رادیویی و یا در مجلات و روزنامه ها و امروزه بیشتر در فضای اینترنت به خبرها یا گزارش هایی برمی خوریم که توضیحاتی در مورد جدیدترین محصول یا خدمات شرکت های مطرح را در قالب خبر یا گزارش هایی به ما می دهند این امر در واقع نوعی تبلیغات مدرن است که با نیت و برنامه ریزی قبلی صورت می گیرد.

اغراق نیست اگر بگوییم این روش تبلیغاتی که به رپورتاژ آگهی معروف شده در سایت­ها و رسانه­های خبری معتبر به موثرترین روش برای سئو و تبلیغات اینترنتی معروف شده است. یعنی در واقع بهترین نکته مثبت این روش علاوه بر اینکه در امر تبلیغات توجهات بیشتری را نسبت به سایر تبلیغات اینترنتی به خود جلب می­کند همان نکته تاثیر بالاتر بر سئو سایت است.

رپورتاژ آگهی از بهترین راه های تبلیغات اینترنتی و برندینگ یا همان برند سازی است که امروزه همه برندهای بزرگ دنیا از آن استفاده می­کنند. واقعیت امر این است که در این مدل از تبلیغات چون که از نوع تبلیغ غیر مستقیم است مشتری ها در هنگام پخش آن اعتماد کرده و تا پایان خبر با اشتیاق کامل آن را دنبال می­کنند و همین مساله باعث تاثیرگذاری بسیار بالاتری نسبت به سایر روش ها می شود. رپورتاژ در حقیقت یک خبر تبلیغاتی می باشد که اغلب در قالب مصاحبه یا مقاله در وب سایت های خبری و یا خبرگزاری های پر بازدید نشر داده می شود که دارای یک عنوان گیرا، قوی و جذاب به اضافه مقداری متن و تعدادی تصاویر می باشد.

به طور کلی سه نکته مهم و حیاتی در این روش تبلیغات اینترنتی وجود دارد:

  • این خبر تبلیغاتی که قرار است پخش بشود باید توسط یک خبرنگار حرفه ای و شناخته شده کارشناسان بازاریابی و برندینگ و مهندسان سئو ساخته بشود.
  • این خبر و گزارش باید در خبرگزاری یا وب سایت های خبری بسیار معتبر و پر بازدید انتشار داده شود.
  • محتوای این خبر باید به گونه­ای باشد که کاملا سازگار با سلایق و توجه به نوع مخاطبان خبرگزای منتشر کننده باشد.

تا اینجای داستان شاید سوالی که ذهن تمامی خوانندگان را به خود مشغول کرده است این باشد که آیا واقعا رپورتاژ آگهی نقشی در سئوی سایت دارد؟ آیا حقیقتا چنین خبری بر بهینه سازی سایت تاثیر دارد؟

 قطعا اینگونه است، در مطلب رپورتاژ  تا سه کلمه کلیدی از متن بصورت فالو به سایت مورد نظر سفارش دهنده لینک می شود. بنا به جدیدترین اگوریتم های گوگل دریافت لینک فالو از مطالب مرتبط در وبسایت های پر بازدید و معتبر بیش ترین اثر را در بالا بردن رتبه گوگل دارد. به نوعی می توان گفت که رپورتاژ تنها روش تبلیغاتی است که محدودیت زمانی ندارد و برای همیشه در سایت ها باقی می ماند لذا بیش ترین تاثیر را بر سئو می گذارد.

یک مثال ساده کاربرد رپورتاژ آگهی:

به عنوان مثال تمام شرکت ها و کارخانه های تولید کنند ظروف یک بار مصرف در بازار از مواد شیمیایی و پلاستیکی استفاده می کنند اگر شرکتی اقدام به تولید ظروف یک بار مصرف گیاهی کرده است که علاوه بر حفظ سلامتی مصرف کنندگان به طبیعت هم آسیب نمی زند با استفاده از این نوع آگهی که این نکات مثبت و مزایای پزشکی و زیست محیطی محصول تولید شده آن ها را در قالب مقالات و خبرهای گزارشی در خبرگزاری ها و یا حتی بخش های خبری شبکه های تلویزیونی برجسته می­کند، قطعا به نتایج مثبت قابل توجهی دست خواهند یافت.