چگونه ابزار موثر تری میان پنل اس ام اس و ایمیل مارکتینگ انتخاب کنیم

 

مارکتینگ و بازاریابی دارای شاخه ها و اصولی است که هر کدام متناسب با زمینه های خاصی، مد نظر و در دستور کار قرار می گیرند. اینکه بارها پرسیده می شود، ایمیل مارکتینگ برای ما سودمند تر است یا پیامک تبلیغاتی می توان گفت که این سوال از پایه و اساس مشکل دارد .

تمامی ابزارهای تبلیغاتی و بازاریابی دارای محدودیت ها، فرصت ها و چالش هایی هستند که متناسب با کسب و کارهای مختلف این ویژگی ها قوت و شدت می گیرند و یا اینکه رنگ می بازند. حقیقت امر این است که سئو مارکت به شما توصیه می کند همیشه ابزارهای مختلف بازاریابی را بشناسید و در مرحله ی بعد به صورت ترکیبی و کمپینی، از آن ها استفاده کنید و بعد از مدتی به بررسی کمپین خود بپردازید تا متوجه شوید کدامیک از این گزینه ها، برای بیزنیس شما بیشتر سود مند بوده اند.

برای دریافت پاسخ بهتر می توانید راهکارهای زیر را در راس کار خود قرار دهید:

پیش از هر چیز باید جامعه هدف و مشتریان خود را به طور کامل شناسایی کنید و تمام ویژگی های آنان که با کسب و کار شما مرتبط است را لیست کنید.

همچنین در ادامه کسب و کار خود را واقعا بشناسید و در مورد آن مطالعه داشته باشید. به عنوان نمونه به در مورد موارد زیر کسب و کار خود را به چالش بکشید؟

موضوع تبلیغات

نوع محصول

پیام تبلیغاتی

نوع مشتریان

چینش محتوای تبلیغاتی ( تفاوت های ایمیل و اس ام اس در این بخش بسیار مشهود است )

گروه مخاطبین ( نظیر سن و جنس )

سطح در آمد مخاطبین ( عموما افرادی که از پشتوانه ی مالی بهتری برخوردارند راحت تر خرید می کنند )

زمان تبلیغات

و….

اگر مشتریان شما افرادی هستند که دائما با اینترنت سر و کار دارند شاید ارسال پیامک تبلیغاتی موضوعی آزار دهنده برای انان باشد و در چنین شرایطی ایمیل مارکتینگ بهترین انتخاب برای شما باشد. اگر مشتریان شما افرادی هستند که با ابزارهای نت نظیر ایمیل آشنایی ندارند می توانید با استفاده از پنل اس ام اس و ارسال اس ام اس به بهترین شکل آنان را درگیر خود کنید اما اگر مشتریان شما از هر دو پلتفرن بهره مند هستند با استفاده از بازاریابی ترکیبی می توانید برند خود را با ضربات موثر تری در ذهن آن ها حک کنید. چرا که وقتی آنان متوجه شوند که یک بیزینس در تمام عرصه های موبایلی و ایمیلی حضور دارد احساس درونی خوبی در مورد آن پیدا خواهند کرد.

با توجه به مشاهداتی که تا کنون داشته ایم،  همچنین با در نظر گرفتن اینکه بیشتر کاربران این روزها با کمبود وقت روبرو هستند و وقت خواندن ایمیل های طولانی را ندارند، و البته موبایل مارکتینگ هم شاخه ای نو و پر بازده است، علاوه بر این، از هر سه نفر، یک نفر دارای گوشی هوشمند است، می توان  گفت اگر استراتژی های بکارگیری در تدوین و طراحی پیامک تبلیغاتی، درست صورت بگیرد، ارسال پیامک تبلیغاتی می تواند موثر تر از ایمیل مارکتینگ باشد. اما این بدین معنی نیست که ایمیل مارکتینگ را به طور کامل رها کنیم. همیشه کارهای ترکیبی ارزشی مضاعف دارند که به طور جداگانه هیچ کدام نخواهند داشت.