در عصر بازاریابی دیجیتال، چگونه به یک چاپچی موفق تبدیل شوید !

این یک حقیقت است ؛ بازاریابی دیجیتال آمده است که بماند . اما آیا این به معنی به پایان کار چاپ است ؟ قطعا خیر ، دلیلش در زیر آمده است.

 بازاریابی دیجیتال و چاپی تیم فوق العاده ای هستند . هر کدام به روش مختلف اما موثری می توانند به مشتری ها دست یابند. هرکدام نقاط قوت خود را دارند و حتی بهتر از آن این که، چاپ و دیجیتال خیلی خوب با هم کار می کنند.

 کارزارهای ترکیبی چاپ و دیجیتال می توانند مشتری های شما را مرتبط نگه دارند و به کسب و کار شما کمک کنند که قوی بماند.

 دیجیتال را بشناسید

برای چاپخانه ها خیلی راحت است که تصور کنند دیجیتال کاری با آن ها ندارد. بالاخره، تمرکز آن ها بر روی ماده تولیدی چاپ است. شناسایی و پی بردن به بازاریابی دیجیتال برای چاپخانه هایی که می خواهند کسب و کار خود را تقویت کنند و از بقای بلند مدت خود مطمئن شوند، یک ضرورت است.

 زمانی که بازاریابی دیجیتال را درک می کنید، برای درک نحوه همکاری متقابل چاپ و دیجیتال با هم، تنها باید از یک پیچ آموزشی کوتاه گذر کنید. شما خودتان می دانید که چگونه از بازاریابی چاپی استفاده کنید تا بیش ترین اثر را داشته باشد. آگاهی از نحوه ترکیب چاپ و دیجیتال در این رقابت شما را به صدر می رساند. هرچه مشتریان شما بازاریابی دیجیتال را بیش تر از قبل در آغوش بگیرند، چاپخانه شما بیش تر قادر خواهد بود که به آن ها همان چاپی که نیاز دارند و همان بازاریابی دیجیتالی که می خواهند را ارائه دهد.

 این تخصص تازه تاسیس شما را در موقعیت متخصصی قرار می دهد که مشتری ها همیشه به آن مراجعه می کنند. راهنمایی شما به آن ها کمک می کند که از نحوه همکاری چاپ و دیجیتال با هم در کسب و کار خودشان اطلاع یابند. این به معنی دست یابی به کارزارهای بازاریابی موثر تر برای آن ها، و فروش و مشتری های بیش تر برای شما است.

 چرا چاپ و دیجیتال تیم خوبی هستند؟

به نظر نمی آید چاپ و دیجیتال دوستان طبیعی و خوبی برای هم باشند. ولی در حقیقت، آن ها تیم قدرتمندی می سازند. هر دو تاکتیک نقاط قوتی دارند که مکمل خوبی برای دیگری است. دیجیتال به خاطر دسترسی سریع، محتوای تعاملی که مشتری را ترغیب به تعامل و درگیر شدن می کند گزینه ای عالی است. چاپ به مشتری ها محصولی ملموس و شخصی ارائه می دهد می توانند در دست بگیرند، چاپ برای نمایش محصولات و خدمات و به جا گذاشتن یک تاثیر قدرتمند گزینه ای عالی است.

چاپ و دیجیتال را می توان به صورت مصنوعی هم کنار هم قرار دارد. به عبارت دیگر، مشتری ها را از تبلیغات دیجیتال به سمت محصولات چاپی هدایت کرد. ترکیب آن ها راحت است. به عنوان مثال، می توانید از رسانه های اجتماعی برای ترغیب مشتری ها به ثبت نام برای یک بروشور استفاده کنید. یا یک کد QR را بر روی یک رسانه چاپی قرار دهید و مشتری ها را به استفاده از محتوای دیجیتال موبایل ترغیب کنید.

دیجیتال چگونه چاپ را موثرتر می کند؟

این مساله را مشتریان شما باید حتما درباره استفاده از چاپ و دیجیتال در کنار هم بدانند: دیجیتال چاپ را قابل پیگیری می کند. زمانی که از کدهای QR، URL های اختصاصی، URL های کوتاه شده  ارتباطات میدان نزدیک در بازاریابی چاپ برای مشتری های خود استفاده می کنید، به آن ها این امکان را می دهید که از طریق کلیک به پیگیری بپردازند. آن ها با یک نگاه می توانند ببینند عملکرد یک کارزار چقدر خوب است و چه تعداد مشتری ها و تبدیل را توانسته وارد کند.

این قابلیت پیگیری به کارزارهای چاپی که از دیجیتال هم استفاده می کنند در مقایسه با کارزارهای چاپی محض، یک برتری می دهد.

چاپ و دیجیتال را با هم استفاده کنید

در یک کارزار بازاریابی راه های زیادی وجود دارد که به کمک آن ها می توانید چاپ و دیجیتال را به هم مرتبط کنید:

از مواد چاپی برای هدایت مشتری های خود به سمت یک وبسایت یا صفحه رسانه اجتماعی استفاده کنید (با چاپURL یا استفاده از کد QR برای هدایت آن ها)

از مواد چاپی برای ساخت پیشنهادهای اختصاصی استفاده کنید که به هیچ صورت دیگری قابل دسترسی نیستند (برای مثال یک کد QR یا URL سفارشی که می تواند به یک دانلود اختصاصی ختم شود)

کوپن ها و یا کدهای ویژه ای چاپ کنید که به صورت آنلاین باز می شوند و به هیچ طریق دیگری قابل دسترسی نیستند.

کلیک هایی را پیگیری کنید که از طریق کدهای QR یا URL های سفارشی انجام می شوند، به این ترتیب می توانید میزان تاثیرگذاری کارزارهای چند رسانه های را بسنجید.

از رسانه های اجتماعی برای تشویق مشترکین به استفاده از فهرست های پستی چاپی استفاده کنید.

از ایمیل برای تبلیغ بروشورهای چاپی استفاده کنید.

از رسانه های اجتماعی یا ایمیل برای تشویق مشتری ها به ثبت نام برای یک هدیه یا محتوای رایگان استفاده کنید. آن ها در عوض گهگاهی محتویات بازاریابی را از طریق پست دریافت می کنند.

استفاده از چاپ و دیجیتال در کنار هم به این صورت، یک کارزار بازاریابی غنی تر با دسترسی گسترده تر در اختیار مشتریان فروشگاه چاپ شما قرار می دهد.

استفاده از دیجیتال برای دستیابی به مشتری

درک دیجیتال تنها مربوط به ایجاد کارزارهای ترکیبی چاپ و دیجیتال برای مشتری های شما نیست. درک بازاریابی دیجیتال هم چنین به شما ابزارهایی می دهد که با کمک آن ها می توانید با مشتریان فعلی و احتمالی خود در تماس باشید و آن ها را تشویق کنید که برای نیازهای بازاریابی خود به سمت شما متمایل شوند.

مشتریان رسانه های اجتماعی به دنبال کسب و کارهایی هستند تا خود را به آن ها مرتبط کنند. سعی کنید با استفاده از موتورهای جستجو به دنبال خدماتی بگردید که آن ها می خواهند. آن ها زمانی که این خدمات را پیدا می کنند، به دنبال رسانه اجتماعی یا ایمیلی می گردند تا بتوانند با آن در تماس باشند. همچون هر کسب و کار دیگری، این قضیه در مورد چاپ هم صدق می کند.

به همین دلیل به بازاریابی دیجیتال نیاز دارید. یک وبسایت پاسخگوی بروز، راه های آسان برای تماس با شما، یک یا دو حساب رسانه اجتماعی پرجنب و جوش باعث می شوند شما حضور دیجیتالی قدرتمندی داشته باشید. به این ترتیب شما می توانید با مشتری هایتان در تماس باشید، به آن ها یادآوری کنید چرا بهترین انتخاب برای نیازهای آن ها هستید و یک ارتباط طولانی مدت و متعهدانه ایجاد کنید.

با بازاریابی خودکار هم در ارتباط باشید

مرتبط شدن با مشتری های خود از طریق بازاریابی دیجیتال به زمان و تمرکز نیاز دارد. به همین دلیل بازاریابی خودکار یک گزینه مفید برای هر شرکت چاپی است.

پیش تر ثابت کردیم که استفاده از بازاریابی دیجیتال یک روش قدرتمند برای برقراری ارتباط با مشتری های شماست. این مساله می تواند شامل پست های رسانه های اجتماعی و ایمیل باشد، هر دو مورد می توانند از بازاریابی خودکار سود ببرند.

بازاریابی خودکار یعنی وظائف و تنظیمات بازاریابی شما به صورت خودکار انجام شود. به عنوان مثال، شما می توانید بعد از این که یک مشتری احتمالی یک بسته چاپی دریافت کرد، کاری کنید که صفحه رسانه اجتماعی شما یک سری پیام را ازحافظه برای او بفرستد. یا می توانید تعیین کنید هر زمان یک مشتری تازه عضو خبرنامه شما شد یا یک سفارش چاپ آنلاین ارائه داد، یک ایمیل خوش آمدگویی برای او ارسال شود. سپس شش روز بعد، این ایمیل یک پیشنهاد دیگر را فعال می کند که از طریق ایمیل با پست مستقیم برای مشتری ارسال می شود و به این ترتیب، شما همیشه در جلوی چشم او خواهید بود. این نوع گزینه ها فراوان هستند.

بازاریابی خودکار باعث می شود همیشه در دسترس باشید و پیام های مناسبی را سریع و راحت، در معرض دید مشتری های فعلی و احتمالی قرار دهید. این یعنی دستیابی به یک ارتباط آنلاین قدرتمند و در نهایت، فروش چاپ بیش تر که به لطف پیام های مناسب و مرتبط به دست می آیند. پیام هایی که همیشه شما را برای مشتری یادآوری می کنند.

حال که به ارزش ازدواج چاپ و دیجیتال در مواد چاپی که برای مشتریان خود می سازید و هم چنین نقش آن در بازاریابی خود پی برده اید، وقت آن است که یک نقشه طراحی کنید. راه هایی را پیدا کنید که در آن ها، دیجیتال می تواند هم به فروشگاه چاپ شما و هم به مشتری ها کمک کند، برنامه ای طرح ریزی کنید که این مزایا را در پیشنهادات و بازاریابی شما لحاظ کند. با استفاده از چاپ و دیجیتال در کنار هم شما می توانید به مشتری های بیش تری دست یابید، خدماتی با کیفیت بالاتر ارائه دهید و چاپخانه خود را در عصر دیجیتال قدرتمند نگه دارید .