وب سایت چیست؟ انواع وب سایت ها کدامند؟

مجموعه تعدادی از صفحات وب مرتبط با هم شامل انواع رسانه ها مانند متن، عکس، فیلم و … که به وسیله نام دامنه از هم قابل تفکیک و تمایز هستند . مثلاً وب سایت اعتماد وب شامل تعدادی صفحات وب می باشد ( مانند صفحه اصلی،صفحه نمونه کارها،صفحه تعرفه ها، صفحه تماس با ما،صفحه درباره ما و ( … که به مجموعه همه این صفحات مرتبط با هم وب سایت اعتماد وب می گویند. این وب سایت در فضای آنلاین با نام دامنه فراخوانی و از بقیه وب سایت ها متمایز می گردد .

انواع وب سایت بر مبنای اهداف مختلف مالک وب سایت :

وب سایت ها می توانند با توجه به نیاز صاحبان وب سایت اهداف گوناگونی را دنبال کنند. برخی از انواع گوناگون وب سایت ها را در بخش زیر مشاهده می فرمایید:

۱- وب سایت شخصی ؛ که برای اهدافی چون اطلاع رسانی و آموزش معمولاً راه اندازی می گردند .

۲- وب سایت شرکتی (سازمانی) ؛ که معمولاً برای در دسترس بودن اطلاعات شرکت ها در فضای آنلاین و سهولت کار مخاطبان کسب و کارها استفاده می گردند.  وب سایت شرکت ها می توانند در نقش یک واحد خدمات مشتریان نیز عمل کنند و کیفیت رابطه با مشتریان را ارتقا بخشند .

۳- وب سایت فروشگاه های اینترنتی ؛ که انواع کالا ها در آنها به صورت آنلاین به فروش می رسد .

مانند فروشگاه اینترنتی دیجی کالا  به آدرس : www.digikala.com

۴- وب سایت های خبری و سرگرمی ؛ که اخبار و اتفاقات را در موضوعات مختلف عمومی و تخصصی مثل موضوعات سیاسی و ورزشی و . . . پوشش می دهند.

مانند وب سایت ورزش ۳ به آدرس : www.varzesh3.com

۵- وب سایت های آموزش آنلاین ؛ این دسته از وب سایت ها به آموزش آنلاین می پردازند بدین صورت که معمولاً کاربران در تعامل با ارایه کنندگان مطالب آموزشی می باشند و می توانند سوالات خود را مطرح نمایند.

۶- وب سایت انجمن ها (Forum): این وب سایت ها به خودی خود محتوای خاصی ندارند و این کاربران هستند که با مراجعه به این وب سایت ها و طرح موضوعات مشخص درباره آن به صورت آنلاین به بحث می پردازند و موضوعات خود را طرح می نمایند.

۷- وب سایت فهرست ها (دایرکتوری ها)؛ این وب سایت ها سعی می کنند تا هر چه بیشتر اطلاعات را در دسته بندی های مختلف در وب سایت خود ارایه و در اختیار کاربران قرار دهند .