تبلیغات بیرون از خانه چیست و انواع آن کدام است؟

تبلیغات بیرون از خانه که به انگلیسی Out of Home Advertising یا OoHA نامیده می‌شود، یکی از زیرمجموعه های بزرگ و مهم بسیاری از کمپین های تبلیغاتی است که شاید بتوان گفت از قدیمی‌ترین شیوه های تبلیغات هم محسوب می‌شود.

در بسیاری از نوشته های غیرتخصصی، تبلیغات بیرون از خانه یا Out of Home Advertising  با تبلیغات محیطی یا Outdoor Advertising اشتباه گرفته می‌شود، اما باید به خاطر داشته باشیم که  تبلیغات محیطی صرفاً زیرمجموعه‌ای از تبلیغات بیرون از خانه است  و وقتی از تبلیغات بیرون از خانه صحبت می‌کنیم، مجموعه‌ی بسیار گسترده‌تری از انواع رسانه های تبلیغاتی را مد نظر قرار می‌دهیم.

تبلیغات در مراکز خرید، تبلیغات در تاکسی ها، تبلیغات در مترو و فرستادن بالون به آسمان، تنها برخی از نمونه های تبلیغات بیرون از خانه هستند که در تعریف رسمی علم تبلیغات، زیرمجموعه تبلیغات محیطی در نظر گرفته نمی‌شوند.

در این درس برخی از انواع تبلیغات بیرون از خانه ( در واقع رسانه های بیرون از خانه که مناسب تبلیغات هستند ) را با هم مرور می‌کنیم:

دوست عزیز دسترسی کامل به مطالب مربوط به این بخش ، از طریق ثبت به عنوان کاربر ویژه امکانپذیر هست .

صرفاً مهم است که توجه داشته باشیم تبلیغات روزنامه‌ها و نشریات، تبلیغات رادیویی و تبلیغات تلویزیونی از جمله مواردی هستند که در گروه رسانه های تبلیغاتی بیرون از خانه طبقه بندی نمی‌شوند.