اخبار

افزایش صادرات 47 درصدی به پاکستان

وی  گفت: نمایشگاه بین‌المللی توانمندی‌های صادراتی ایران به پاکستان در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی منطقه آزاد چابهار برگزار شد، در این نمایشگاه 103 شرکت توانمند ایرانی در فضایی به مساحت  4800  متر فضای نمایشگاهی و در فضای غیرمفید 10 هزار متر در حوزه صادرات؛ محصولات خود را به صورت اختصاصی برای کشور پاکستان به نمایش گذاشتند و بیش از ۱۸۰ شرکت از هیات‌های پذیرشی تجاری از چهار کشور پاکستان، افغانستان، عمان و عراق از این رویداد بازدید به عمل آوردند.

معاون شبه‌قاره هند سازمان توسعه تجارت گفت: هیات‌های تجاری در سطح عالی رتبه در این نمایشگاه حضور داشتند که رایزن بازرگانی پاکستان نیز در راس هیاتی از این نمایشگاه بازدید کردند، حضور فعال و پر رنگ هیات‌های تجاری و بازدیدکنندگان حوزه تجارت و سرمایه‌گذاری فضای عمومی برگزاری این نمایشگاه را چشمگیر و قابل‌توجه نمایان کرد.

وی دستاوردهای نمایشگاه را قابل‌قبول و مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در هر صورت این نمایشگاه طی چند روز گذشته برگزار شد و خوشبختانه دستاوردهای خوبی را به همراه داشت.

در همین راستا سازمان توسعه تجارت به دنبال تسهیل‌گیری و ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای صادرکنندگان است.

در خصوص مسائل تجاری و اقتصادی امیدواریم با توجه به فرایندها و پتانسیل‌های ذاتی که در منطقه آزاد چابهار وجود دارد؛ شاهد رونق و توسعه این منطقه باشیم.

معاون شبه‌قاره هند در ادامه به میزان مبادلات تجاری دو کشور ایران و پاکستان اشاره کرد و گفت: طی 9 ماهه سالجاری در مقایسه با سال گذشته صادرات ایران به کشور پاکستان ۴۷درصد افزایش داشته است.

منبع: خبرگزاری فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *